Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури.


Інформація про автора:
Прізвище: Фісунова
Ім’я: Лідія
По батькові: Олексіївна
Рік народження: 1973
Освіта: Повна вища
Фах: Учитель української мови та літератури
Звання, нагороди:
Звання «Старший Учитель», Диплом лауреата очного етапу обласного туру VIII Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2003», Диплом переможця конкурсу «Людина року – 2005» Тельманівського району Донецької області, Диплом лауреата обласного фахового конкурсу вчителів української мови та літератури «Педагогічний Х-фактор»
Посада: Учитель української мови та літератури Михайлівської ЗОШ Тельманівського р-ну
Педагогічний стаж: 19 років
Адреса досвіду: Донецька область, Тельманівський район, Михайлівська ЗОШ
 

Інформація про досвід
 

Тематика: Українська мова та література
Тема: Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури
Мета: Упровадження в процес навчання творчого мислення учнів, а також емоційного заангажування на уроках української мови та літератури
Короткий зміст: Національна доктрина розвитку освіти висунула перед загальноосвітньою школою ряд якісно нових завдань. Одним із актуальних завдань є "забезпечення доступності здобуття якісної освіти протягом життя для всіх громадян та дальше затвердження її національного характеру". Освіта – це основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України.
Сучасній мовній освіті в школі призначена важлива роль у розвитку реалізації одного із пріоритетних напрямків Доктрини розвитку освіти "формування у дітей та молоді сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості".Тому однією з найактуальніших проблем є розвиток і формування творчої, всебічно розвинутої особистості. Процес цей індивідуальний і тому потребує складної, багатогранної та копіткої роботи як учителів, батьків, психологів, так і з боку дитини.
Навчальні предмети "Українська мова та література" – універсальний засіб розвитку творчого потенціалу школярів. Одним із шляхів формування і розвитку основних компетентностей учнів на уроках української мови є активна організація їх мовленнєвої діяльності на основі комунікативно-ситуативних вправ, мета яких – залучення школярів до активного діалогу, активізація рефлексії, емпатії і т.д.
Основні показники результативності: Розроблені конспекти уроків, програми факультативів, навчально-методичний посібник з літератури рідного краю, де подано систему роботи вчителя щодо формування ключової компетентності учнів під час навчально-виховного процесу на уроках і в позаурочний час з літературного краєзнавства.
Форма узагальнення: Презентація досвіду

друкування в освітніх журналах

Шляхи розповсюдження в системі післядипломної педагогічної освіти області.
 

Інформація про використання досвіду: Районні семінари, майстер-класи.

 


 

 
 
Яндекс.Метрика