Виступ на обласній конференції \"Сільська школа\"


Дата: 2010-11-09. Время: 14:26:57.
Автор: Пилипчук О.Ф .
Место работы: Методист РМК.

 

НВК ,,школа – дитячий садок  це по -  перше – гарант життя села, по - друге -  ефективна форма  забезпечення розвитку  дошкільної та початкової освіти  у малочисельній сільській школі. 

 Село Богданівна  Тельманівського району дійсно є Богом даний живописний куточок, степова оаза  та прикраса району. У типовому маленькому  українському селі проживають 499 жителів,  65 з них діти.

 Богданівська початкова школа була заснована у 1950 році, дитячий садок  у 1952 році.1999 рік. Садок на межі закриття. Колгоспу не існує, господаря в дитячого садка немає.  Але всі усвідомлюють, що  без школи, дитячого садка село загине, бо життя сільської школи - це особливе життя. Саме вона є соціокультурним центром села,   рушійною силою   політичного та економічного життя села. 

І сільській школі пощастило : голова Мічурінської сільської ради, громада села вирішили всі сили направити на відродження дитячого садка. Відремонтовано приміщення, створено умови для виховання дітей. В  цей же час постає питання про закриття Богданівської малокоплектної школи, бо кількість учнів не дозволяє утримувати школу та окремо дитячий садок Але в  селі є всі умови для навчання дітей : відремонтовані приміщення, кваліфіковані спеціалісти, бажання громади. За  ініціативи районного відділу освіти , райдержадміністрації  прийняте рішення про реорганізацію Богданівської малокомплектної школи та дитячого садка в навчально-виховний комплекс „ Школа – дитячий садок”.

Районний методичний кабінет здійснював методичний супровід  організації навчального закладу нового типу.   Районний відділ освіти, райметодкабінет усвідомлювали, що навчально-виховний комплекс ,, школа - садок одна з перспективних моделей сучасного освітнього закладу, яка дозволяє втілити в життя ключові ідеї сільської школи.

По – перше,  відкритої сільської школи  залучає  всіх мешканців села та перетворюється із загальноосвітньої школи в загальноосвітньо – культурний центр;

По – друге, школа як  інформаційно – просвітницький центр села  .

По – третє, сільська школа як  центр суспільних ініціатив та громадської освіти дітей та дорослих, що допомагає об’єднати мешканців села в сільські  спільноти  для вирішення просвітницько - культурних , благодійних, виховних , етнокультурних та інших проблем  й сприяє залученню сільських громадян, включаючи дітей, до  громадського життя школи та села;

Сільська  школа – центр патріотичного виховання дітей та молоді, яка орієнтує на організацію найбільш значимої системи діяльності   із  вивчення історії та традицій своєї школи, села, малої та великої Батьківщини, по увічненню пам’яті загиблих захисників Вітчизни .

Сільська  школа – центр етнокультурної освіти, який дозволяє об’єднати носіїв рідної мови та традицій,  залучити підростаюче покоління до вивчення, збереження та  розвитку народної культури.

1  січня 2003 року школа  і садок були реорганізовані в  НВК Богданівську школу – садок  „Сонечко”.  Живе школа  - садок - живе й село і живуть вони разом. У малому селі  легко створити умови для здорової та великої сімї, організувати різнобічне співробітництво дітей та дорослих.   І можна сказати , що структуру  нашого НВК складають :   Богданівська   школа – садок,   базова  Мічурінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Мічурінська сільська рада, сільська громада, жіноча рада села, сільгосппідприємство «Нова Україна» Донецького шахтоуправління, приватні підприємці . Отаким чином виглядає структура НВК.

Педагогічний  колектив не  залишився сам на сам із шкільними проблемами.     Загалом  школа-садок і створювалась саме як „супутник” Мічурінської ЗОШ І-ІІІ ст. Завдяки методичній допомозі РМК, роботі міжшкільного МО учителів початкових класів,   МО вихователів    створюємо умови для  розв’язання проблеми наступності між освітніми ланками,  швидкої адаптації випускників школи та підвищення професійної майстерності педагогів школи – садка.

Споконвічність, первинність культурно-історичної традиції народу, її діалектична єдність із загальною людською культурою  виступає вихідним принципом при конструюванні змісту освіти і всієї виховної діяльності школи -садка. Робота сім'ї, школи, громадськості будується на принципах єдності, гуманізму, добровільності. Залучення батьків до співпраці зі школою починається з дитячого садка.  Традиційними є дні відкритих дверей, творчі звіти робітників школи перед громад кістю села , походи, екскурсії, вечори, турніри,  спортивні змагання. Традицією  стали сімейні свята, родинні мости, виставки творчих робіт родин школи .  Свята «День села», « День знань», «День Перемоги», календарні свята, ярмарки  , які проводяться у школі, стали не тільки шкільними виховними заходами , а й заходами , в яких беруть участь усі  мешканці села . До   того ж вони  захоплюються драматичними колективами дитячим та учительським.

Школа- садок об’єктивно виступає провідним фактором прилучення  дітей до національної культури і традицій. Тут закладаються основи національної самосвідомості, прищеплюється любов до рідної мови, повага до свого народу, його історії і культури. Національне самовизначення школи вимагає широкого відоб­раження національних елементів у її виховній діяльності, відродження краєзнавчої роботи у всіх можливих напрямках, залучення учнів до активної участі в збереженні і охороні святинь свого народу, пам’ятників історії, культури і природи, до освоєння традиційних ремесел і народних промислів.

У навчально-виховному процесі школи  широко використову­вається вироблена тисячоліттями мудрість народної педагогіки, виражена в усній народній творчості, в споконвічних загальнолюд­ських моральних засадах і нормах людини праці.

 Ми пишаємось  кімнатою етнографічного побуту, створеною в школі – садку, спортивним залом   обладнаним за рахунок гранта, який педколектив отримав за перемогу в конкурсі суспільно – громадських проектів Донецької обласної ради в 2007 році. Наразі   педколектив готується до конкурсу з  проектом    ,, Природа – це казка, яку треба читати серцем.

,, Учитель  творить людину, виховує її, проектує долю і душу та віддає часточку своєї душі і серця. Цей вислів великого педагога В.О.Сухомлинського є гаслом діяльності нашого невеликого педагогічного колективу .

 

                                           Підготували: Пилипчук О.Ф.- методист РМК,

                                                                Куцманд К.Ю. - завідувач РМК

Матеріали до виступу

Просмотров этой странички: 5114

Методики автора сайта
Противодействие терроризму (1373)
Мобильные приложения для школьников и студентов (2519)
Розвиток творчого потенціалу педагогів (8460)
Розвиток творчих можливостей учнів (6892)
Моніторинг якості початкової освіти (11122)
Формирование бизнес культуры младших школьников (3017)
Зв'язки курсу бізнес - освіти та предметів початкової школи (3640)
План роботи творчої групи (6000)
Техника чтения младших школьников. (8877)
Файлы для создания учительских сайтов на бесплатном хостинге сервиса Narod (17730)
Обласний інтернет - конкурс (3352)
Организация работы в пришкольных лагерях (4725)
Учительский сайт создаем на бесплатном хостинге (4336)
Создание учительского сайта (5126)
Модель методичного забезпечення професійного росту педагогів (6516)
Модель «5 шагов к успеху» (5089)
Клуб педагогічної майстерності (6588)
Мастер - класс. Алгоритм (4781)
Мастер - класс (8899)
Круглый стол « Урок – форма повышения методического мастерства». (5284)
Метод проектов (4744)
Курс "Християнська етика " (4795)
Дистанционное образование учителя (3319)
Ученический проект (6072)
Дидактические игры на уроках рисования. (14636)
Наказ ,,Результати моніторингових досліджень" (13251)
Уроки изобразительного искусства (8621)
Критичне мислення (5353)
Анализ воспитательного мероприятия (7252)
Развитие критического мышления (17928)
Развитие логического мышления (7375)
Виступ на обласній конференції "Сільська школа"(5115)
План работы кружка ,, В мире информатики" (6940)
Метод проектов (5134)
Розв'язання винахідницьких задач (9647)
Вимоги до уроку (5672)
Інтерактивні форми роботи на уроках читання (19337)
Самоосвіта вчителя. (9454)
Портфолио ученика (5687)
Психолого - педагогическое обеспечение урока. (3364)
Самоанализ урока (7164)
Розвиток творчих здібностей молодих школярів при вивченні природознавства (7219)
Викладання предмета "Я і Україна" (6098)
Перелік форм та методів організації методичної роботи (8496)
План роботи школи молодого вчителя (9040)
План роботи районного методичного об'єднання вчителів початкових класів (19615)
Добірка диктантів (17542)
Творча група вчителів початкових класів (6034)
Панорама творчих уроків. (6875)
На допомогу молодому вчителю (4863)
Форми роботи РМО (14561)
Анализ урока. Методические рекомендации (45647)
Автор сайта о себе (3546)