Урок письма в первом классе


Дата: 2013-04-17. Время: 13:19:17.
Автор: Гаранжа Наталья Семёновна.
Место работы: вчитель початкових класів.

Урок письма, 1 клас

Тема

Написання рядкової букви л, складів і слів з нею.

Мета

Освітня: навчити писати рядкову букву л, склади, слова з нею;

вчити дітей списувати з друкованого тексту.

Розвивальна: розвивати фонематичний слух, зв`язне мовлення,

збагачувати словник учнів.

Виховна:формувати навички красивого, охайного письма;

прищеплювати любов до рідного краю, його символів і краєвидів.

Обладнання: комп`ютер, мультимедійна презентація як дидактичний

супровід уроку, проектор, екран, каса букв, предметні малюнки, прописи,  індивідуальні сигнальні картки для звукового аналізу слів, індивідуальні каси букв, предметні малюнки – подарунки Марічки-Чарівнички.

Хід уроку

Мультимедійна презентація – супровід

уроку

I. Організація класу

Вчитель:

Проспівав дзвінок –

Починається урок.

З ласки,

Маминої казки,

З щирого старання,

Цікавого навчання.

– Що ж цікавого нас чекає на цьому уроці? Зустріч з новою буквою? Якою? Може картинка підкаже вам? Здогадались? Отже будемо чекати зустрічі з цією буквою?

II. Мотивація дії

– Ми навчимося писати красиву і веселу букву, з’єднання з нею, склади, слова і навіть речення. Побачимо красиві лани, краєвиди нашої рідної України. Для цього треба бути активними і правильно сидіти за партами.

III. Повторення вивченого

1. Повторимо букви, які  ми вже вивчили.

– Букви, букви, чи всі на місті?

(Всі, всі!)

– Букви, що позначають голосні звуки, тут?

(учні піднімають літери, що позначають голосні звуки)

– Букви, що позначають приголосні звуки, тут?

(діти піднімають букви, що позначають приголосні звуки)

2. Гра в парах

(Діти по черзі показують один одному букви і називають їх)

 

 

3. Підсумок вивченого.

– Ой, як зраділи букви, що ви їх не забули. Вони дякують вам. А яка ж буква все ж таки завітає до нас сьогодні, ще не здогадалися? Тоді давайте відгадаємо загадку і вона почує, що ми її гукаємо.

 

 

 

 

 

IV.Вивчення нового матеріалу.

1. Загадка.

По болоті часто ходить,

Жабеняток дзьобом ловить

Він весну несе здалека,

А зовуть його…(лелека).

2. Методика «Ґронування»

Що ви знаєте про цього птаха?

 

3. Цей красивий птах прилетів на наш урок і приніс нам скоромовку:

Летіла лелека.

Заклекотіла до лелеченят.

(пропис с. 42)

4. Звуковий аналіз.

– Який звук найчастіше повторюється в цій скоромовці?

– Так. Це звук [ л ].

– Хто знає букву цього звука?

– Покажіть її. Так. Ми вивчили її на уроці навчання грамоти. (Показ друкованої букви л. Робота з індивідуальними касами букв)

5. Повідомлення теми і мети уроку.

– А на уроці письма сьогодні ми навчимось писати рядкову букву л.

 

6. Порівняння друкованої і рядкової букви

– А чим же відрізняються друкована буква від рядкової? Давайте порівняємо їх. Що в них спільного?

– Рядкова буква хоче «потанцювати». Вже «ніжку відставила», чекає музику.

– Наша лелека буде нам допомагати на уроці.

7. Розвиток зв`язного мовлення

– Ось сидить мама лелека у гнізді зі своїми дітками. Як їх називають?

(лелеченята)

– Давайте складемо речення про лелеченят.

8. Підготовка руки до письма

– Прикрасимо їхнє гніздечко?

– Так.

(Розмальовування гніздечка олівцями)

9. Пальчикова гімнастика. Гра «Пальчики»

Щоб наше гніздечко не замокло, закриємо його від дощику. Проспіваємо пісню дощику.

Дощик

Іди, іди дощику,

Зварю тобі борщику,

В глиняному горщику.

Іди, іди, поливай,

Сад – городи напувай.

10. Конструювання букви

– Ось ми підготували наші пальчики і вони допоможуть нам написати красиву рядкову букву л.

– Ой, хто це співає?

– Та це ж наша помічниця Марічка-Чарівничка. Вона принесла нам елементи для букви л. Дівчинка покаже, як правильно писати букву, вибере зошит із самими красивими буквами та словами і за гарну роботу привітає своїми подарунками.

– Які елементи нам принесла Марічка?

11. Показ вчителем написання букви л

12.Уявлюване письмо ( письмо у повітрі).

 

13. Письмо букви на нелінованому папері.

– Покажіть однокласникам своїх красунь. Помилуйтесь ними.

 

14. Розминка « Спіймай мій настрій»

V. Письмо букви л.

1. Письмо рядкової букви л в прописах.

 

2. Письмо з’єднань лл, мл, ал, ол, ил

– Наша нова буква знайде собі нових подруг. З ким вона потоваришує?

З якою буквою вона дуже схожа?

До нашої іменинниці прийшли гості: а – ал, о – ол,и – ил.

3. Фізкультхвилинка

Зраділи лелеченятка, що їх буква вийшла гарна та ще й потоваришувала з гарними подружками і захотілось їм на прогулянку піти, розім’ятися трохи.

Лелеченята

Попереду мати йде,

Вона діток своїх веде

І малят своїх навчає:

Ось підходимо до річки-

Піднімайте лапки вище,

А тепер мої малята,

Трішки походіть на п’ятах,

На носочках походіть,

Жабенят не розбудіть,

Подивіться вправо – вліво,

Чи немає тут поживи?

Нахиліться низько – низько,

На водичку гляньте зблизька,

Щоб були міцними ніжки,

Пострибаємо ми трішки.

4.Читання слів млин, лани.

– Ой, дивиться, що вони побачили біля річки? Що це?

– Давайте прочитаємо млин, лани.

(Звуковий аналіз слів)

Треба обов’язково написати ці слова. Вони показують красу нашого краю. Це наші  краєвиди.

5. Письмо слів млин, лани.

Коментоване письмо.

6. Гра « Що змінилось?»

млин – малина.

Це буква а принесла солодкий

Подарунок.

7. Письмо слова «малина».

8. Списування з друкованого тексту.

– Ось і закінчилась наша подорож Україною з родиною лелек.

– Давайте побажаємо лелеченятам вирости міцними, розумними і щасливими. А напам`ять про цю зустріч спишемо речення із скоромовки: Летіла лелека.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

– Лелека – це символ чистоти, благочестя, охоронець домашнього вогнища, символ народження дітей. Лелека Чорний занесений до Червоної Книги України

2. Інтерактивна гра «Мікрофон»

– Що ти понесеш з цього уроку?

– Чи навчився ти писати рядкову букву л?

– Гарна вона у тебе вийшла?

 

 

3. Подарунки від Марічки-Чарівнички

Марічка-Чарівничка роздає подарунки за гарну роботу на уроці:

картинки зі словами на букву  л

(лев, лисичка, ластівка…),

за кращі роботи дарує свою фотографію.

Просмотров этой странички: 6665