Педагогічні роздуми «Як створити дивовижне дитяче братство?»


Дата: 2010-12-01 . Время: 18:32:57 .
Автор: РудоваТетяна Володимирівна.
Место работы: Гранітненська ЗОШ.

«Як створити дивовижне дитяче братство?»


Цю роботу можна розпочати з Нового року, з нового навчального року, можна розпочати з квітня, а можна взагалі не починати, посилаючись на щоденний клопіт і завантеженність… А я через кожні чотири роки, набираючи перший клас, починаю свою роботу з створення дитячого колективу.
І ось я знову приймаю новий клас. Які вони, ці діти? Як ми разом будемо рости і працювати? Сподіваюся, що успішно, адже успіх виховної роботи – в моїх руках.
Із чого починати? «Щоб добре знати дітей, потрібно знати сім’ю,» - зазначив свого часу В Сухомлинський. Тому, набираючи дітей до першого класу, особливу увагу приділяю знайомству з батьками. Мене цікавить не тільки те, що собою уявляють майбутні школярі, а й які у них батьки, як вони виховували та виховують своїх дітей, чи будуть помічниками педагога. Адже самотужки, віддаючи всього себе вихованцям, учитель не зуміє охопити і розв’язати ті завдання, що життя ставить перед школою. Зустрічі, розмови з батьками, анкети, дають мені змогу одержати перші уявлення про індивідуальні особливості кожної дитини, але це тільки маленький початок великої роботи.
Маленькі школярики! Які вони різні за характером, поведінкою, темпераментом. Перший місяць – місяць адаптації, буває тяжкий як для дітей, так і для мене. Для дітей – бо вони увійшли у нову соціальну роль «я – учень», а я повинна адаптуватися не тільки до дітей, а й до батьків, бо для кожної родини їх єдина донька чи син є найрозумнішими, найталановитішими. А школа саме той осередок, де кожна, по-своєму унікальна дитина має навчитися жити в колективі однолітків, навчитися поважати права інших дітей і дорослих. Ось з цього, я думаю, треба починати кожному вчителю: вчити дітей поважати один одного, формувати уміння і бажання вчитися, щоб кожний наступний день був для дитини очікуванням радості перебування у колективі друзів.
Я вважаю, що мрія всіх вчителів – створити таке дивовижне дитяче братство, де всі турбуються один про одного і про загальну справу. Де панує доброзичливість, повага, взаємодопомога, де у колективі кожна дитина почувалася б необхідною і бажаною, де панує атмосфера товариськості, загального пошуку нових ідей, які б захоплювали кожного і надовго, де діти (разом з вчителем) спільно планували, готували, проводили і обговорювали проведені заходи – в цьому дітям повинен допомогти педагог.
З перших днів я планую і проводжу з дітьми такі ігри, які допомагають їм запам’ятовувати один одного, якнайчастіше називати товаришів по імені, вгадувати за голосом, за виглядом. Ігри, в яких діти розповідають про себе, а саме: де живуть; називають членів родини; чим найбільше подобається займатися у вільний час. Я тільки стежу за тим, щоб кожна дитина розповіла про себе, а її уважно і терпляче слухали, щоб у колі друзів панувала атмосфера доброзичливості і зацікавленості. Добираю такі ігри, під час яких розвиваються моральні якості дітей: взаємодопомога, чесність, прагнення допомогти слабшому.
А. Макаренко підкреслював, що колектив – це соціальний живий організм який тому і організм, що має органи, що там є повноваження, відповідальність, співвідношення частин, взаємозалежність, а якщо нічого цього нема, то немає і колективу, а є просто натовп.
Отже, працюючи з класом, треба дбати про розвиток і зміцнення колективу. Це полягає у роз’яснюванні учням вимог, норм поведінки, правил дружби, привчати виконувати будь-яке доручення.
Наступним кроком після «народження» колективу має стати оформлення класного куточка, бо це буде наочним відображенням життєдіяльності класної родини.
Однозначно, що всі ці творчі ідеї, втілити у життя я зможу тільки у співпраці з батьками. Тому я ділюся з батьками своїми проблемами, радію разом з ними досягнутими успіхами дітей, раджусь, як краще спільно з ними організувати з дітьми ту чи іншу справу.
Дуже багато у мене планів і перспектив, попереду дуже багато роботи: утворення груп за інтересами, надання доручень, підготовка і проведення різних свят, організація творчих робіт дітей, виставка малюнків, але я прагну допомогти кожній дитині утвердитися в очах друзів, виявити свою сутність, само реалізуватися. У цьому мені допоможе виховна робота, у процесі якої від дитини вимагається виявити турботливість, активність, кмітливість, творчість, відповідальність, самостійність, де кожен зможе розкритися в іншій діяльності, на відміну від навчальної.
Настане пора прощання з моїми вихованцями. Мине чотири роки – і вони випорхнуть з початкової школи, як пташенята з гніздечка. Будуть у моїх школярів інші вчителі, кожен із них долучить щось своє у формуванні особистості, але мені так хочеться, щоб формована протягом 4-х років класна родина продовжувала жити, щоб і надалі був нерозривним ланцюжок «діти – батьки – вчителі», щоб кожен у родині почувався щасливим.
 

Просмотров этой странички: 4224

Методики учителей
Конкурс Ёлочка живи (1190)
Учи английский онлайн по скайпу (1800)
Онлайн школа английского языка поможет и с испанским (1553)
Екологія наука про навколишнє середовище (2501)
Инновационные методы подхода к учащимся на уроках физической культуры (5251)
Дипломные и другие работы под заказ (2225)
Конспект урока трудового обучения 2 класс (8752)
Урок письма в первом классе (6603)
Формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів (3002)
Большая буква в именах, фамилиях людей, кличках животных, географических названиях (12266)
урок у 7 класі линзы (5606)
Основні орієнтири виховання учнів шкіл (4517)
проект Етичного кодексу українського вчителя (3956)
Атестація педагогічних працівників. Методичні рекомендації (9133)
Ігри ( розвиток коммунікативної компетентності учнів) (10430)
Доповідь завідувача на колегії (3798)
Конкурсы (4838)
Ритмика природного календаря (3093)
Курс «Тельмановознавство» (4112)
Урок – презентація (33745)
Розвиток інноваційного потенціалу сільської школи: завдання, реалії, перспективи (5542)
Читання в початкових класах (17434)
Пошук , творчість - результат. (5005)
Педагогічні роздуми(4225)
Інтегровані уроки (18884)
Методическая копилка Орловой З.Н. (4825)
Свободненська ЗОШ , Орлова З.М. (3807)
Свободненська ЗОШ , Фрайтер О.О. (5051)
Педагогічні роздуми (3767)
Свободненська ЗОШ ,Тімченко Т.І. (6892)
Перший урок (6316)
Доповідь завідувача на серпневій нараді (5491)
Семінар вчителів початкової ланки , матеріали серпневої студії 2010 (4305)
Матеріали серпневої студії 2010. (3853)
Роль школи в розвитку села (4663)
Словник учителя та методиста (4347)
методичне об'єднання класних керівників (14304)
Схема довідки про стан викладання предмета (16715)
Педрада. Виховна робота в школі (18540)
Классному руководителю (7893)
Приемы обучения рисованию (4997)
Компетентності (6750)
Педагогічне кредо (6182)
Доповідь на серпневій конференції (10090)
Алгоритм вивчення ППД (9931)
Узагальнення вивчення стану викладання предметів (12430)
Cтан викладання навчального предмета (11860)
Материалы педагогических чтений (24313)
Педагогічні роздуми (4115)
Довідка 3 (8443)
Довідка 2 (5799)
Довідка 1 (5733)
Опис досвіду роботи (17474)
Урок української мови в 8 класі (11309)
Інтегрований урок української мови (7091)
Компьютер в работе школьного библиотекаря (4815)
Семінар заступників директорів (7639)
Робота Творчої групи вчителів початкових класів (5583)