Школа - серце маленького села


Дата: 2011-02-19. Время: 10:27:33.
Автор: Донцова Н.А..
Место работы: Директор Самсоновской школы.

ШКОЛА - СЕРЦЕ МАЛЕНЬКОГО СЕЛА

У серпні цього року село Самсонове відзначило свій 150 – річний ювілей. Історія села тісно пов’язана з долями людей багатьох поколінь.
Сьогодні Самсонове - село, у якому проживають чотириста мешканців. На його території розташована двоповерхова школа, агроцех № 33 - відділення дочірнього підприємства Маріупольського комбінату імені Ілліча; водогін, що забезпечує питною водою Тельманівський район; ФАП, бібліотека і гордість та краса нашого краю – заповідник «Хомутовський степ», що має міжнародне значення.
Закриття сільського клубу, бібліотеки, дитячого садка поклало початок кризи села. Можливий його занепад відбився на психологічному стані сільського жителя, особливо молоді. Дбаючи про майбутнє своїх дітей, працездатні жителі села покидали його.
В ситуації, що склалася, школа стала єдиним центром всієї життєдіяльності села. Окрім культурно – масових, спортивно – оздоровчих заходів для дітей, проводились заходи і для дорослого населення. Розуміючи, що для порятунку села цього недостатньо, що тільки при взаємодії школи з усіма сільськими структурами можлива цілісність сільського соціуму, педагогічний колектив розробив довгостроковий проект «Сільська школа і громада - грані співробітництва». Головною метою проекту було встановлення тісного зв’язку з громадою села, створення школи нового типу і моделі випускника школи.
Реалізуючи перше завдання проекту, ми змогли подолати пасивність сільського жителя, що виникла внаслідок відсутності цілеспрямованої культурно – масової роботи після закриття клубу. Так сформувалась ініціативна група з числа представників різних структур. З її допомогою проводились різноманітні заходи, що мали великий успіх серед односельців. Крім святкових «вогників» традиційно відмічається День захисту дітей, коли все село збирається на березі річки Грузький Єланчик. Батьки із дітьми будують наметові містечка, варять кашу, беруть участь у спортивних змаганнях, зустрічають світанок біля святкового багаття.
Особливо вдалим було святкування 150 – річчя села, ініціатором і координатором якого стала школа. До організаційного комітету входили голова сільської ради, вчителі, голова ради ветеранів, представники молоді і громадськості. Свято стало справжнім відродженням села. Підсумком підготовки та проведення ювілею села став проект «Село, моє рідне село…»
«Екологічна освіта, екологічна культура, екологічне виховання» - ці терміни давно вже стали звичними для педагогічного колективу нашої школи. Як було вище зазначено, село Самсонове розташовано поряд із землями центрального відділення Українського державного степового заповідника «Хомутовський степ», в мальовничому куточку нашого краю. Тому зрозуміло, що нам просто необхідно використовувати цей багатий місцевий матеріал у вихованні дітей. Організувавши дослідницьку роботу, педколектив та учні отримали дієву допомогу директора заповідника Мордатенка Л.П. Ми взяли участь у районних конкурсах «Збережімо первоцвіт», «Парки – легені Землі», за що школа була відзначена Грамотою Національного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за зайняте ІІ місце. Це надихнуло і дітей, і дорослих на подальшу роботу в еколого – природничому напрямку . Влітку було організовано пришкільний оздоровчий майданчик природничого профілю, де здійснили роботу проектів «Лікарські рослини», «Річка мого дитинства», «Де вода, там життя». Школярі з великою радістю та бажанням беруть участь в акціях, спрямованих на охорону довкілля: висаджують дерева, кущі, квіти біля школи, біля своїх домівок, чистять джерельця біля річки, проводять просвітницьку роботу серед односельців.
Соціальний міні – проект «Планета дитинства», що був представлений на обласний конкурс, спрямовано на організацію виховного центру дітей дошкільного віку, створення умов для їх інтелектуального і всебічного розвитку. Адже сільські діти, проживаючи у родинах з різним рівнем соціального статусу, не відвідуючи дитячого садка, приходять до першого класу, не маючи навичок взаємодії в колективі і з різним загальним рівнем розвитку. Хоча цей проект не став переможцем, педагогічний колектив має намір і 2010 року представити його доопрацьований варіант.
Сучасна школа - це школа, що виконує завдання сформувати особистість, яка вміє планувати стратегію власного життя, визначати своє життєве кредо та свій життєвий стиль. Випускник нашої сільської школи виховується на принципах любові до рідного краю, глибоко засвоює національні традиції, він має бути не тільки професійним, працьовитим, але і активним учасником суспільно – політичного та культурного життя села, мати громадянську позицію. Тому модель випускника школи – це громадсько – активний учень, патріот свого села. Педагогічний колектив школи твердо стоїть на позиції існування школи у малому селі, розглядаючи її як установу, що зберігає село і об’єднує людей.
 

Просмотров этой странички: 4685

Методики учителей
Конкурс Ёлочка живи (1240)
Учи английский онлайн по скайпу (1825)
Онлайн школа английского языка поможет и с испанским (1579)
Екологія наука про навколишнє середовище (2528)
Инновационные методы подхода к учащимся на уроках физической культуры (5284)
Дипломные и другие работы под заказ (2246)
Конспект урока трудового обучения 2 класс (8815)
Урок письма в первом классе (6630)
Формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів (3025)
Большая буква в именах, фамилиях людей, кличках животных, географических названиях (12419)
урок у 7 класі линзы (5631)
Основні орієнтири виховання учнів шкіл (4553)
проект Етичного кодексу українського вчителя (3980)
Атестація педагогічних працівників. Методичні рекомендації (9167)
Ігри ( розвиток коммунікативної компетентності учнів) (10472)
Доповідь завідувача на колегії (3815)
Конкурсы (4866)
Ритмика природного календаря (3116)
Курс «Тельмановознавство» (4137)
Урок – презентація (33800)
Розвиток інноваційного потенціалу сільської школи: завдання, реалії, перспективи (5569)
Читання в початкових класах (17460)
Пошук , творчість - результат. (5028)
Педагогічні роздуми (4250)
Інтегровані уроки (18919)
Методическая копилка Орловой З.Н. (4840)
Свободненська ЗОШ , Орлова З.М. (3832)
Свободненська ЗОШ , Фрайтер О.О. (5072)
Педагогічні роздуми (3794)
Свободненська ЗОШ ,Тімченко Т.І. (6910)
Перший урок (6347)
Доповідь завідувача на серпневій нараді (5516)
Семінар вчителів початкової ланки , матеріали серпневої студії 2010 (4328)
Матеріали серпневої студії 2010. (3877)
Роль школи в розвитку села(4686)
Словник учителя та методиста (4363)
методичне об'єднання класних керівників (14337)
Схема довідки про стан викладання предмета (16744)
Педрада. Виховна робота в школі (18567)
Классному руководителю (7942)
Приемы обучения рисованию (5009)
Компетентності (6772)
Педагогічне кредо (6202)
Доповідь на серпневій конференції (10122)
Алгоритм вивчення ППД (9968)
Узагальнення вивчення стану викладання предметів (12459)
Cтан викладання навчального предмета (11900)
Материалы педагогических чтений (24348)
Педагогічні роздуми (4134)
Довідка 3 (8465)
Довідка 2 (5824)
Довідка 1 (5767)
Опис досвіду роботи (17584)
Урок української мови в 8 класі (11353)
Інтегрований урок української мови (7131)
Компьютер в работе школьного библиотекаря (4856)
Семінар заступників директорів (7668)
Робота Творчої групи вчителів початкових класів (5630)