Доповідь на серпневій конференції


Дата: 2010-11-09. Время: 23:54:27.
Автор: Куцманд К.Ю..
Место работы: завідувач методкабінету.

                                                          Доповідь завідувача методкабінету
                            Куцманд К.Ю.
                                             на серпневій конференції
                                      27 серпня 2009 року


Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної
та позашкільної освіти у 2008-2009 навчальному році та
завдання на 2009/2010 навчальний рік.
 


Шановні колеги, гості, запрошені!

На початку ХХІ століття національна система України вирішує актуальне завдання – давати молоді не тільки освіту, а й виховувати творчу, суспільно-активну, політично грамотну, компетентну особистість.
Закінчився ще один (2008-2009) навчальний рік, який не був легким, протягом якого педагоги району продовжували роботу щодо створення привабливої і повноцінної системи освіти на селі. Віддавалися пріоритети реалізації особистісно орієнтованого підходу до розвитку, виховання і навчання дітей; приверталась увага громадськості до потреб забезпечення та збереження народних, культурно-iсторичних традицій.
Намагались у сучасних умовах відсутності належного фінансування впроваджувати інноваційні технології, що забезпечують розвиток пізнавальних, інтелектуальних та творчих здібностей школярів.
Районний відділ освіти, райметодкабінет, педагогічні колективи шкіл, дошкільних та позашкільних закладів освіти у 2008-2009 навчальному році спрямували діяльність на забезпечення високої якості освіти, реалізуючи Програму розвитку освіти Тельманівського району на 2006-2010 роки, програми: „Обдаровані діти”, „Дистанційна освіта”, „Моніторинг якості освіти”, „Впровадження компетентісно орієнтованого підходу в навчально-виховний процес”, „Розвиток та функціонування української мови в Тельманівському районі на 2004-2010 роки”, „Комп’ютеризація навчальних закладів”, „Профільне навчання”.( слайд 2)
Усі питання забезпечення життєдіяльності закладів освіти району вирішувались за значної підтримки і постійної уваги районної державної адміністрації та районної ради.
Попри всі негаразди, освітня галузь розвивається. Вчасно виплачено заробітну плату, відпускні та кошти на оздоровлення педагогічним працівникам.

Шановні колеги!
Перший крок до якісної освіти докорінно залежить від того, як дитина буде підготовлена до школи, тому питання модернізації змісту дошкільної освіти виходить на передній план. Міністерство освіти і науки України схвалило План дій щодо поліпшення якості дошкільної освіти.

Дошкільна освіта

Сьогодні в 17 дошкільних навчальних закладах на 900 місць виховується 750 малюків.( слайд 2-3) Протягом останніх восьми років мережа дитячих установ залишається незмінною і задовольняє потреби батьків. Відділ освіти при повному порозумінні з боку голів сільських та селищних рад веде спрямовану систематичну роботу, мета якої – не допустити закриття дошкільних навчальних закладів на селі.( слайд 4 )
В дитячих установах створені сприятливі умови для формування особистості дошкільника. Колективи дитячих садків за допомогою спонсорів, батьків доклали немало зусиль при проведенні ремонтів, оснащенні ігрових майданчиків, утворенні розвивального життєвого простору в групах. В Мирненському, Гранітненському, Бахчовицькому, Андріївському, Новоселівському-1, Богданівському дошкільних закладах діти мають усі можливості для самореалізації та самозбереження. Протягом року значний обсяг роботи по укріпленню матеріально-технічної бази виконано в Тельманівському яслах-садку (завідувач Барбар Світлана Миколаївна). Турбота про покращення умов життєдіяльності маленьких тельманівців є прикладом відповідального ставлення до дітей колективу цього закладу. Відкрита додаткова група влітку прийняла дошкільнят, що дало можливість практично ліквідувати чергу дітей до ясел-садка „Катруся”.
У 2009 році під час перевірки прокуратурою району організації харчування дітей в Старогнатівському та Мирненському дошкільних установах виявлені суттєві недоліки. Вжиті відділом освіти заходи дозволили поліпшити стан харчування, підвищився відсоток виконання норм з основних видів продуктів. В період літньої оздоровчої кампанії діти достатньо споживали овочів, фруктів, соків.
86 дітей-шестирічок будуть навчатися в 1-х класах у Тельманівському, Чермалицькому, Старогнатівському, Мічурінському дитячих садках, де створені умови для розвитку здорової та компетентної особистості. Дошкільники з фонетико-фонематичними недоліками отримують допомогу кваліфікованих фахівців в логопедичних групах Гранітненського, Тельманівського, Старогнатівського і Чермалицького дитячих закладах.
Згідно з програмою переходу дошкільної освіти на державну мову 12 із 17 дошкільних навчальних закладів мають статус україномовних, в 2-х установах виховання здійснюється українською і російською мовами. Відсоток охоплення дошкільників навчанням українською мовою виріс з 61 до 65.( слайд 5-7)
Після чотирирічного періоду створення та апробації з цього навчального року педагоги дошкільних установ починають впровадження державної Базової програми „Я у Світі” Це перша програма розвитку дитини, вона докорінно модернізує зміст, цілі та принципи дошкільної освіти, повною мірою забезпечує реалізацію особистісно орієнтованої моделі навчально-виховного процесу. Вихователі добре розуміють її значущість, відповідність вимогам сучасності, можливості, які вона відкриває для того, щоб дійти до розуму, почуттів, бажань і прагнень кожної дитини.
Треба сказати про низку проблем, які негативно впливають на загальну діяльність дошкільних установ. У поточному році значно скоротилося фінансування дитячих садків, що негативно вплинуло на стан матеріально-технічної бази, здійснення харчування, оздоровлення дітей. Середній показник вартості харчування дошкільника на день становить 6 грн., проте для виконання фізіологічних норм він повинен складати не менше 11 грн.
Відсутність коштів змусили змінити режим роботи закладів та скоротити штати у Чермалицькому, Старогнатівському, Степанівському дитячих садках. Мають місце затримки у виплаті зарплати працівникам Староласпинського, Старогнатівського, Мирненського, Тельманівського та інших дошкільних установ.
У скрутному становищі знаходиться Андріївський дитсадок. Будівля дитячої установи потребує капітального ремонту, 3 групи переповнені, 80 дошкільників чекають своєї черги. Андріївська селищна рада (голова Калениченко Василь Іванович) протягом багатьох років не приймає виважених рішень з приводу поліпшення ситуації.
Недостатньо уваги приділяється охопленню суспільною дошкільною освітою п’ятирічних дітей. 63% п’ятирічок відвідують дитячі садки (обласний показник 85%).(Слайд 8) У селах, де відсутні дошкільні установи, на базі шкіл не працюють консультаційні пункти, школи майбутніх першокласників. В результаті діти приходять до першого класу непідготовленими.
Завдань поставлено перед дошкільними працівниками чимало. Маємо надію, що всі, причетні до виховання дошкільнят поставлять дитину до центру уваги і максимально дбатимуть про неї. 

 Завантажуй всю доповiдь тут.

Просмотров этой странички: 10119

Методики учителей
Конкурс Ёлочка живи (1238)
Учи английский онлайн по скайпу (1823)
Онлайн школа английского языка поможет и с испанским (1577)
Екологія наука про навколишнє середовище (2526)
Инновационные методы подхода к учащимся на уроках физической культуры (5282)
Дипломные и другие работы под заказ (2244)
Конспект урока трудового обучения 2 класс (8812)
Урок письма в первом классе (6628)
Формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів (3022)
Большая буква в именах, фамилиях людей, кличках животных, географических названиях (12411)
урок у 7 класі линзы (5628)
Основні орієнтири виховання учнів шкіл (4551)
проект Етичного кодексу українського вчителя (3976)
Атестація педагогічних працівників. Методичні рекомендації (9162)
Ігри ( розвиток коммунікативної компетентності учнів) (10466)
Доповідь завідувача на колегії (3814)
Конкурсы (4864)
Ритмика природного календаря (3115)
Курс «Тельмановознавство» (4134)
Урок – презентація (33797)
Розвиток інноваційного потенціалу сільської школи: завдання, реалії, перспективи (5568)
Читання в початкових класах (17456)
Пошук , творчість - результат. (5025)
Педагогічні роздуми (4247)
Інтегровані уроки (18916)
Методическая копилка Орловой З.Н. (4837)
Свободненська ЗОШ , Орлова З.М. (3831)
Свободненська ЗОШ , Фрайтер О.О. (5071)
Педагогічні роздуми (3790)
Свободненська ЗОШ ,Тімченко Т.І. (6907)
Перший урок (6345)
Доповідь завідувача на серпневій нараді (5513)
Семінар вчителів початкової ланки , матеріали серпневої студії 2010 (4324)
Матеріали серпневої студії 2010. (3874)
Роль школи в розвитку села (4681)
Словник учителя та методиста (4361)
методичне об'єднання класних керівників (14334)
Схема довідки про стан викладання предмета (16742)
Педрада. Виховна робота в школі (18563)
Классному руководителю (7937)
Приемы обучения рисованию (5008)
Компетентності (6769)
Педагогічне кредо (6199)
Доповідь на серпневій конференції(10120)
Алгоритм вивчення ППД (9964)
Узагальнення вивчення стану викладання предметів (12455)
Cтан викладання навчального предмета (11896)
Материалы педагогических чтений (24346)
Педагогічні роздуми (4133)
Довідка 3 (8463)
Довідка 2 (5823)
Довідка 1 (5765)
Опис досвіду роботи (17580)
Урок української мови в 8 класі (11350)
Інтегрований урок української мови (7127)
Компьютер в работе школьного библиотекаря (4853)
Семінар заступників директорів (7664)
Робота Творчої групи вчителів початкових класів (5625)