Інтегрований урок української мови і читання з елементами критичного мислення

Дата: 2010-03-21. Время: 06:19:38.
Автор: вдсутні.
Место работы: вдсутні.

Інтегрований урок української мови і читання
з елементами критичного мислення



Тема: Т.Г. Шевченко – співець краси рідного краю.

Матеріал уроку: Тарас Шевченко (про нього). Т.Г. Шевченко  ”Садок вишневий коло хати”, ”Вітер з гаєм розмовляє”. Частини мови(повторення)

Мета: глибше ознайомити дітей з життям та творчістю українського народного поета Т.Г. Шевченка; актуалізувати ці знання ; розвивати увагу, мислення, пам’ять, вміння самостійно робити висновки; формувати вміння самостійно працювати над творами Т.Г. Шевченка; узагальнювати основні граматичні поняття; виховувати почуття любові й поваги до Т.Г. Шевченка.

Обладнання: портрет Т.Г. Шевченка, картки, записи на дошці,  ілюстрації ”Мальовнича Україна”, книга ”Кобзар”
Методи і прийоми: ”Асоціативний кущ”, ”Передбачення ”, ”Взаємні  запитання”, ”Сенкан”, ”Мозковий штурм”, ”Мікрофон”.
Форми: групова форма роботи

Хід уроку


1. Організація класу.
Продзвенів уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тож за парти всі сідаємо,
Працювати починаємо.

2. Мотивація навчальної діяльності. Психологічна розминка.
Та щоб добре працювати,
Слід себе намалювати
На сьогоднішній урок.


- Сьогодні у мене гарний настрій, думки. Я люблю себе, своїх рідних друзів, свою землю, свою Україну. Вона – єдина, вона – найкраща.

3. Актуалізація опорних знань.
- Що ви знаєте про Т.Г. Шевченка?
1. ”Мозковий штурм” починаємо, все, що знаємо, пригадаємо.

Розповіді учнів про Шевченка
2. Складання ”Асоціативного куща”.

Павутинки сплетемо. Потрібні слова доберемо.
Батько художник
Мати кобзар
Смерть поет
ШЕВЧЕНКО сирота
Кріпак життя
Письменник Україна

3. Оголошення теми уроку.
Тему уроку ми починаємо, і вивчати її починаємо.
- Сьогодні ми будемо читати статтю про Т. Шевченка
1. Словникова р-та.
Геніальна особистість; рукописи поета вчені-літературознавці;
бульвар-експонати.
2. Опрацьовування статті про поета.
а) Читання статті мовчки
- Що нового ви дізналися із статті?
б) Вибіркове читання
- Де зберігаються рукописи поета?
- Що знаходиться на бульварі Тараса Шевченка у Києві?
- Що зберігається у Національному музеї Тараса Шевченка?

4. Фізична хвилина (рухлива)
Раз! Два! Час вставати,
Будемо відпочивати
Три! Чотири! Посідаймо.
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись
Залічик сонячний, до нас
Завітав у світлий клас
Будем бігати, стрибати
Щоб нам, зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім, вісім! Час настав
Повернутися до справ.

5. Опрацьовування вірша Шевченка ”Вітер з гаєм розмовляє”.
1. Читання вірша учителем.
(вступне слово учителя).

- Які картини малює ваша уява, Слухаючи вірш?

2. Словникова робота.
а) Прочитайте кожну колонку слів на одному диханні.
б) Прочитайте усі дієслова.
в) Поясніть слово Скіпка
Скіпка –


(Двоє працюють за тлумачним словником)

г) Поясніть правопис слова з великої букви.

3. Повторне(мовчазне) читання вірша учнями.
- Зверніть увагу, як поет змальовує картини тиші і неспокою в природі.
4. Аналіз змісту вірша.
- Що поет описує у вірші? Де плив човен? Чому його понесло у море?
- Які вирази передають роздуми поета?
- Як поет передав картини тиші і неспокою у природі?
- Які почуття викликає у вас цей вірш? Чому?
5. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Читання вірша, напівприкриваючи букви лінійкою.
б) Гра ”Знайди і прочитай”
- Прочитайте рядочки вірша, в яких зустрічаються слова з 1 колонки.
5. Фізична хвилина для очей.
6. Робота над мовним мета ріалом
- На уроках читання ми ознайомились із творчістю Т.Шевченка.
Згадайте який вірш ви вивчили напам’ять?
1. Вступне слово вчителя.
2. Робота в групах. Письмо з пам’яті.
1 група - записати перший куплет;
2 група – записати третій куплет
(взаємоперевірка, оцінювання).
Малюють фішки-квадратики.
Синій – вірно; зелений – є помилки; червоний – не вірно.
3. Вибіркова робота(в групах).
1гр. – виписати іменники з першого куплета.
2гр. – з другого куплета;
3гр. – з третього куплета.
Визначити рід, число. (Взаємоперевірка)
4. Вибіркова робота(робота в групах).
- Записати у, два стовпчики слова: у , перший – прикметники, у другий – дієслова.
1гр. – перший куплет
2гр. – другий куплет
3гр. – третій куплет (Самоперевірка)
5. Переписування з граматичним завданням.
- Переписати другий куплет, визначити головні члени речення.
(Взаємоперевірка, оцінювання).
6. Д/З Мальовниче ”Сонечко” дає завдання залежно від кількості обраних фішок. Якщо більше синіх фішок скласти ”Сенкан” та намалювати малюнок до вірша ”Вітер з гаєм розмовляє”.
7. Підсумок уроку
1. Гра ”Мікрофон”.
- Про кого говорили на уроці?
- Які твори читали, сьогодні?
- Що по вашому, об’єднує їх?
- Що найбільше сподобалося на уроці?
2. Розгадування кросворда
- Не заглядаючи у підручник, пригадайте і впишіть у кросворд слова із віршів Шевченка.
Прочитайте слово у виділеному стовпчику.
- Я хочу подякувати вам за роботу на уроці і побажати щастя і добра.
Нехай вогник Кобзаря завжди горить у ваших серцях, посилаючи промені любові до природи, людини, рідного слова, і палає гнівом до несправедливості.
 

 

Просмотров этой странички: 6296

Методики учителей
Конкурс Ёлочка живи (320)
Учи английский онлайн по скайпу (1397)
Онлайн школа английского языка поможет и с испанским (1086)
Екологія наука про навколишнє середовище (1925)
Инновационные методы подхода к учащимся на уроках физической культуры (3717)
Дипломные и другие работы под заказ (1863)
Конспект урока трудового обучения 2 класс (7481)
Урок письма в первом классе (5885)
Формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів (2535)
Большая буква в именах, фамилиях людей, кличках животных, географических названиях (9712)
урок у 7 класі линзы (4650)
Основні орієнтири виховання учнів шкіл (4053)
проект Етичного кодексу українського вчителя (3369)
Атестація педагогічних працівників. Методичні рекомендації (8557)
Ігри ( розвиток коммунікативної компетентності учнів) (8949)
Доповідь завідувача на колегії (3380)
Конкурсы (4409)
Ритмика природного календаря (2717)
Курс «Тельмановознавство» (3643)
Урок – презентація (30176)
Розвиток інноваційного потенціалу сільської школи: завдання, реалії, перспективи (4983)
Читання в початкових класах (16690)
Пошук , творчість - результат. (4556)
Педагогічні роздуми (3730)
Інтегровані уроки (17270)
Методическая копилка Орловой З.Н. (4404)
Свободненська ЗОШ , Орлова З.М. (3400)
Свободненська ЗОШ , Фрайтер О.О. (4598)
Педагогічні роздуми (3359)
Свободненська ЗОШ ,Тімченко Т.І. (6449)
Перший урок (5784)
Доповідь завідувача на серпневій нараді (5038)
Семінар вчителів початкової ланки , матеріали серпневої студії 2010 (3778)
Матеріали серпневої студії 2010. (3440)
Роль школи в розвитку села (4177)
Словник учителя та методиста (3902)
методичне об'єднання класних керівників (13589)
Схема довідки про стан викладання предмета (16111)
Педрада. Виховна робота в школі (17275)
Классному руководителю (6462)
Приемы обучения рисованию (4488)
Компетентності (6020)
Педагогічне кредо (5762)
Доповідь на серпневій конференції (9178)
Алгоритм вивчення ППД (8804)
Узагальнення вивчення стану викладання предметів (11725)
Cтан викладання навчального предмета (10459)
Материалы педагогических чтений (21809)
Педагогічні роздуми (3686)
Довідка 3 (7972)
Довідка 2 (5359)
Довідка 1 (5323)
Опис досвіду роботи (16115)
Урок української мови в 8 класі (10223)
Інтегрований урок української мови (6297)
Компьютер в работе школьного библиотекаря (3780)
Семінар заступників директорів (7083)
Робота Творчої групи вчителів початкових класів (4989)